Examqo

Examqo › מאגר שלב א׳ ברפואה פנימית › מועד 2021, שאלה 107

שאלה משלב א׳ ברפואה פנימית · מועד 2021, שאלה 107

בת 55, כחודש לאחר השתלת כליה. מתאשפזת עם עליה בקריאטנין מ- 0.9 מ"ג/ד"ל ל- 2.5 מ"ג/ד"ל ופרוטאינוריה חדשה. בביופסיה Acute cellular rejection . בדם נמצאו רמות שפל של Tacrolimus מתחת לסף הגילוי. מה יכולה להיות הסיבה הסבירה ביותר ?

  1. א.התחלת טיפול ב- Verapamil בשבועיים האחרונים בשל פרפור פרוזדורים
  2. ב.חידוש טיפול ב- Carbamazepine שהופסק סביב ניתוח ההשתלה
  3. ג.טיפול ב- Erythromycin לפני שבוע בשל דימום ממערכת העיכול העליונה
  4. ד.טיפול ב- Ketoconazole לפני שבוע לזיהום פטרייתי בציפורניים
הצגת התשובה וההסבר
התשובה הנכונה: ב. חידוש טיפול ב- Carbamazepine שהופסק סביב ניתוח ההשתלה

Tacrolimus is metabolized by CYP3A4. Carbamazepine is a CYP3A4 inducer and lowers tacrolimus levels, leading to rejection. Verapamil, erythromycin and ketoconazole are inhibitors and raise levels.

25 שאלות מרפואה פנימית, בחינם

תרגלו את השאלה הזאת ועוד 24, עם ההסברים המלאים ובלי כרטיס אשראי.

להתחיל עכשיו

כל 950 השאלות של רפואה פנימית, מכל המועדים: מאגר שלב א׳ ברפואה פנימית · מסלולים